Follow Us

Buteyko Poland

Anna Ryczek

Anna Ryczek – mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Buteyko i praktyk thai yoga massage. Anna już w czasie studiów zainteresowała się świadomą pracą z umysłem, jogą oraz medytacją (m.in. vipassaną). W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Buteyko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Dzięki metodzie Buteyko poradziła sobie z przestymulowanym układem nerwowym, którego przyczyna leżała w nadmiernym oddychaniu. Zafascynowana tym sposobem pracy z oddechem uzyskała dyplom instruktora metody Buteyko w klinice Patricka McKeown. Jest tłumaczką i wydawcą pierwszych książek na temat metody Buteyko w Polsce pt. „Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International.

Anna zajmuje się również aerial jogą, mindfulness, partner jogą, thai yoga massage oraz gimnastyką cyrkową. Prowadziła zajęcia i warsztaty w wielu krajach, między innymi w Polsce, Irlandii, Hiszpanii i Kambodży.

Zaprasza na grupowe i indywidualne treningi oddechowe, które łączą w sobie metodę Buteyko z pranajamą (jogicznymi praktykami oddechowymi), praktyką uważności oraz relaksacją. Wierzy, że  dzięki świadomej pracy z oddechem, ciałem i umysłem każdy może odkryć w sobie niewyczerpany potencjał zdrowia i energii.

Kontakt:

info@buteykoclinic.pl

tel: 604588447

Barbara Śliwowska-Attar

Barbara zawsze starała się świadomie wybierać zdrowe jedzenie i aktywny wypoczynek ale po czterdziestce zachorowała na astmę. Poszukując w internecie metod naturalnych, trafiła na tą niezwykłą metodę terapii, która umożliwia zmniejszenie uzależnienia od leków, a jej rezultaty sa zdumiewające. Sama doświadczyła skutków zalecanych ćwiczeń podczas warsztatów Butejki prowadzonych przez Patricka McKeown i była zachwycona:

“Oddychanie Metodą Butejki rzeczywiście działa”

Po dwóch miesiącach ćwiczeń jej problemy z kaszlem i świszczącym oddechem całkowicie zniknęły. Jakość życia poprawiła się znacząco. Postanowiła zostać praktykiem Buteyki by móc uczyć innych. W listopadzie 2015 wyjechała do Irlandii na szkolenie prowadzone przez Patricka McKeown i otrzymała jego akredytację jako certyfikowany instructor metody Buteyki, który pragnie przyczynić się do popularyzacji metody Butejki w Polsce a także w Jordanii.

Jej pasją jest pomagać ludziom, przywrócić normalne, zdrowe oddychanie nie tylko chorym na astmę, ale też uswiadomić wielu innym, jak ważne dla zdrowia wogóle jest prawidłowe oddychanie.

Proszę dzwonić na tel : +48 517945143 lub pisać na adres: smnatar@yahoo.com

Lek. med. Elżbieta Dudzińska

Ukończyła Wydział Lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zdobyła certyfikaty z zakresu technik redukcji stresu MBSR w Instytucie Medycyny Behawioralnej na Uniwersytecie Massachusetts w USA. W 2017r. ukończyła dwuletnie podyplomowe studia dla lekarzy z Medycyny Integralnej na Uniwersytecie Arizona w USA.

W 2019r. ukończył kurs i uzyskała certyfikat trenera technik oddechowych Metodą Buteyko.
Poznanie prac dr Buteyko zwróciło jej uwagę na kolosalne znaczenie sposobu oddychania i jego wpływ na szereg objawów i schorzeń. Temat oddychania jest dla niej tematem szczególnie ważnym, bo bardzo często przeoczanym w diagnostyce i terapiach medycznych. Dlatego dużą część swojej praktyki lekarskiej dedykuje terapiom oddechowym wg Metody Buteyko, prowadząc konsultacje indywidualne oraz warsztaty.

Udziela również porad lekarskich w ramach konsultacji integralnych oraz prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące profilaktyki i edukacji pro-zdrowotnej. Jest przekonana, że całościowe spojrzenie na umysł i ciało jest warunkiem zdrowia i pełnego uruchomienia potencjału zdrowienia.

Kontakt:

www.zdrowie4u.pl Email: elzbieta.dudzinska@zdrowie4u.pl