Buteyko Breathing Instructors Turkey

Funda AskinogluIstanbul, Turkey

Funda Askinoglu

Funda Askinoglu is a chemical engineer graduated from Istanbul Technical University, Turkey. She learned Buteyko Method for her own health from Dick Kuiper, Holland. Then, she attended Patrick McKeown’s Buteyko Instructor Training in Ireland. She is a graduate of “Buteyko Clinic International” and “Buteyko Breathing Therapy and Mindfulness” Instructor since 2014. She is the fellow member of BPI.

Funda is the first Buteyko Instructor in Turkey and founder of Buteyko Breathing-Turkey, through which she holds educational workshops and corporate trainings, gives talks regarding Buteyko Breathing Method and also organizes trainings certified Buteyko teachers with Patrick McKeown. She holds Skype sessions for international clients.

She is the author of “Tuy Gibi Hafif Buteyko Nefes Metodu”, a guide to Buteyko Breathing Method for mindfulness, alongside six other children books. She periodically writes at “Yoga Journal” – Turkey. Married and lives in Istanbul with her husband, son and her adorable human companion kitty.

ITU Kimya Muhendisligi mezunu olan Funda Askinoglu, Buteyko Nefes Metodu’nu Hollanda’da Dick Kuiper’den ogrendi. Daha sonra Irlanda Buteyko Clinic International’da Patrick McKeown’dan egitim alarak “Buteyko Nefes Terapisti ve Zihinsel Farkindalik Egitmeni” oldu. Turkiye’nin ilk Buteyko Egitmeni, Buteyko Nefes Turkiye’nin kurucusu ve BPI üyesidir.

Buteyko Metodu ile ilgili olarak grup egitimleri ve konuşmalar duzenlemekte, kurumsal egitimler vermekte, profesyonel sporcu danismanligi yapmakta ve Patrick McKeown ile birlikte Buteyko Egitmenlik Egitimleri organize etmektedir. Ayrıca Turkiye disindan talepler icin Skype seansları duzenlemektedir.

“Tuy Gibi Hafif Buteyko Nefes Metodu” isimli kitabi Nail Kitabevi Yayinlari tarafindan yayinlanmistir.  Cocuklar icin yazdigi, Mandolin Yayinevi tarafindan yayinlanan “Arda ile Paytak” isimli alti kitaplik bir serisi bulunmaktadir. “Yoga Journal Turkiye” için düzenli olarak yazı yazmaktadır.

Esi, oglu ve kedisiyle birlikte Istanbul’da yasamaktadir.

Tel: +90 533 493 28 72

E-mail: [email protected], [email protected]

Website: www.buteykonefes.com

Basak PhotoMuğla/Turkey

Dt. Başak Koşargelir Nur

1985 yılında Muğla’da doğdum. Muğla Fen Lisesi ve Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunuyum. 2010 yılında üniversiteden mezun olarak Muğla’nın Ortaca ilçesinde diş hekimi olarak çalışmaya başladım. Buteyko Nefes Türkiye ve Buteyko Clinic International işbirliği ile Mart 2019’de Side-Antalya’da düzenlenen ve Patrick McKeown tarafından verilen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldum. BPI üyesiyim. Ayrıca Portekiz’de Wilma Simoes European Enstitude’de Fonksiyonel Çene Ortopedisi eğitimi aldım. Halen Muğla’daki muayenehanemde çalışma hayatıma devam etmekteyim.

Tel: 0090 0252 282 5084

E-mail:  [email protected]

 

Fatos Barlik PhotoGaziantep, Turkey

Dt. Fatoş Barlık

Fatoş Barlık  is a dentist gratuated from Ankara University Dentistry Faculty, Ankara in 1999. She is a qualified Buteyko Method Instructor trained by Patrick McKeown in Side, Antalya, Turkey in 2019. She is a member of BPI.

She also completed Jaw Functional Orthopaedics Certification Program (2015-2016, Biofokus, Istanbul, Turkey) and Wilma Simoes European Institue Jaw Functional Orthopaedics Specialization Course (2017-2018, Lizbon, Portegue).

She works at Bilen&Barlık Dental Clinic as a pediatric dentist. She treats her patients’ dental and skeletal problems with jaw functional orthopedics technique. Fatoş also helps her patients with Buteyko Method for enhancing nose breathing and supporting healthy jaw-facial devolopment.

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olan Fatoş Barlık, Buteyko Nefes Türkiye ve Buteyko Clinic International işbirliği ile Mart 2019’de Side-Antalya’da düzenlenen ve Patrick McKeown tarafından verilen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni olmuştur. BPI üyesidir.

Fatoş Barlık ayrıca Fonksiyonel Çene Ortopedisi Sertifikasyon(2015-2016, Biofokus, Istanbul, Türkiye) ve Wilma Simoes Enstitüsü Uzmanlık (2017-2018, Lizbon, Portekiz) programlarını tamamlamıştır.

2000-2015 yılları arasında kendi polikliniğinde çalışmış, 2015 yılından bu yana da Bilen&Barlık Diş Kliniği’nde görev yapmaktadır. Çalışmalarına Fonksiyonel Çene Ortopedisi dalında uzmanlaşarak devam etmektedir. Fonksiyonel Çene Ortopedisi, büyüme ve gelişim sırasında oluşan ya da oluşabilecek fonksiyonel problemleri (yanlış çiğneme, yutkunma, nefes alma) teşhis ve tedavi eden, oluşmasını engelleyip çocuğun ideal ve dengeli bir şekilde büyümesini sağlayan bir diş hekimliği dalıdır. Fatoş, Buteyko yöntemini özellikle çocuk hastalarında ve anne-babalarında uygulayıp burun solunumu yapmalarını sağlayarak sağlıklı çene-yüz gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Dt. Fatoş Barlık 1977 doğumlu olup evli ve iki kız çocuk annesidir, Gaziantep’te yaşamaktadır.

Adres: Bilen& Barlık Diş Kliniği, Atatürk mah Adnan İnanıcı cad no:26 A/1 Gaziantep/Şehitkamil

E-mail: [email protected]

Tel: 0090 342 220 41 000090 505 118 24 47

Photo E Buket BayramIstanbul, Turkey

Dr. E. Buket Bayram

1991 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 2004 yılında Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Deri ve Zührevi Hastalıkları eğitimimi tamamladım.

Buteyko Nefes Türkiye ve Buteyko Clinic International işbirligi ile Şubat 2018’de Side-Antalya’da düzenlenen ve Patrick McKeown tarafından verilen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldum.

BPI, EADV ve TDD üyesiyim. Deri hastalıkları ve dermokozmetoloji alanında çalışmalarımı yürütmekteyim. Bütüncül tıp anlayışını geliştirmek için Hacamat ve Kupa, Ozon Terapi, Aurikuloterapi, ODM (Optimum Denge Modeli) ve Silva Zihin Metodu eğitimlerini aldım.

Tel: 0090 216 391 20 000090 530 642 04 43

e-mail: [email protected]

website: www.buketbayram.com

FisunIstanbul, Turkey

Dt. Fisun Ozgur

Fisun Ozgur is a dentist gratuated from Marmara University Dentistry Faculty, Istanbul in 2002. She is a qualified Buteyko Method Instructor trained by Patrick McKeown in Side, Antalya, Turkey in 2018. She is a member of BPI.

She also completed Jaw Functional Orthopaedics Certification Program (2015-2016, Biofokus, Istanbul, Turkey) and Wilma Simoes European Institue Jaw Functional Orthopaedics Specialization Course (2017-2018, Lizbon, Portegue).

She works at Pedident Children’s Dental Clinic as a pediatric dentist. She treats her patients’ dental and skeletal problems with jaw functional orthopedics technique. Fisun also helps her patients with Buteyko Method for enhancing nose breathing and supporting healthy jaw-facial devolopment.

Fisun is marrıed, is a mother of a son and lives in Besiktas, Istanbul, Turkey.

Marmara Universitesi Dis Hekimligi Fakultesi’nden 2002 yilinda mezun olan Fisun Ozgur, Buteyko Nefes Turkiye ve Buteyko Clinic International isbirligi ile Subat 2018’de Side-Antalya’da duzenlenen ve Patrick McKeown tarafindan verilen sertifika egitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Egitmeni olmuştur. BPI üyesidir.

Fisun Ozgur ayrica Fonksiyonel Cene Ortopedisi Sertifikasyon(2015-2016, Biofokus, Istanbul, Turkiye) ve Wilma Simoes Enstitusu Uzmanlik (2017-2018, Lizbon, Portekiz) programlarini tamamlamistir.

2010 yilindan bu yana Pedident Cocuk Dis Klinigi’nde cocuklara yonelik olarak calismaktadır. Calismalarina Fonksiyonel Cene Ortopedisi dalinda uzmanlasarak devam etmektedir ve Buteyko yontemini ozellikle cocuk hastalarinda ve anne-babalarinda uygulayarak tekrar burnunu kullanan bireyler olmalarini saglamakta dolayisiyla saglikli cene-yuz gelisimine katkida bulunmaktadir.

Dt. Fisun Ozgur 29.12.1974 dogumlu olup evli ve bir erkek çocuk annesidir; Besiktas, Istanbul’da yasamaktadir.

Address: Pedident Cocuk Dis Klinigi, Akat Mah. Yildirim Oguz Goker Sok. No:72 Etiler, Besiktas, Istanbul, Turkiye.

E-mail: [email protected]

Tel: 0090 212 352 53 52

Filiz imgIzmir, Turkey

Dt. Filiz Yamaner

Dt. Yamaner graduated from Ege University Faculty of Dentistry. She attended Buteyko Instructor training organized by Buteyko Breathing Turkey and Buteyko Clinic International on February 2018 in Antalya. She completed the certificate training given by Patrick McKeown and became an approved Buteyko Breathing Instructor. She is a member of BPI.

She believes that it is quite possible to achieve healthy growth and development through breathing, nutrition, sleep and proper muscle stimulation in children and to induce permanent improvement by regulating all these functions in adults and children. She follows recent developments in this field and participates in contemporary training programs on this subject.

She attended the 9th IFUNA Congress 2016 in Turin, Italy. She was awarded the second prize for her poster work of a disabled patient who was treated with functional jaw orthopedics.

She participated in the special trainings of Prof. Dr. Patricia Valerio on functional jaw orthopedics and Temporomandibular joint disorders and their treatment.

She received orthodontics training from Prof. Dr. Anderson Mamede and Prof. Dr. Saula Gribel. Between 2017-2018, she completed the functional jaw orthopedics training at the Wilma Samoes Institute in Portugal.

She is a member of İzmir Chamber of Dentists and an executive attendee of Training Commission. She actively continues to offer services in the oral hygiene education for people with disabilities an also introduces the Buteyko Breathing awareness to children with disabilities.

—————————-

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldum. Buteyko Nefes Türkiye ve Buteyko Clinic International işbirligi ile Şubat 2018’de Antalya’da düzenlenen ve Patrick McKeown tarafından verilen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldum. BPI üyesiyim.

Çocuklarda solunum, beslenme, uyku ve doğru kas stimülasyonlarıyla sağlıklı bir büyüme ve gelişme elde edeceğimizi, yetişkinlerde ve çocuklarda tüm bu fonksiyonların düzenlenmesiyle kalıcı bir iyileşme sağladığımıza inanıyorum. Bu konudaki eğitimleri takip ediyorum.

2016’da İtalya’da düzenlenen IFUNA Kongresine katıldım. Fonksiyonel çene ortopedisi ile tedavi ettiğim spastik özürlü hastamın poster vaka çalışması ile ikincilik ödülüne layık görüldüm.

Prof.Patricia Valerio’ nun fonksiyonel çene ortopedisi ve Temporamandibuler eklem rahatsızlıkları ve tedavisi üzerine verdiği özel eğitimlere katıldım. Prof.Anderson Mamede ve Prof.Saula Gribel ‘den ortodonti eğitimleri aldım.

2017-2018 tarihleri arasında Portekiz Wilma Samoes Enstitüsü’nde fonksiyonel çene ortopedisi uzmanlık eğitimini tamamladım.

Diş Hekimliği Odası Eğitim Komisyonu üyesiyim. Engelliler için oral hijyen eğitimi çalışmasında görevimi sürdürüyorum. Buteyko Nefes farkındalığını engelli çocuklar üzerinde uyguluyorum.

Tel: 0090 533 328 33 68 – 0090 232 339 69 48

E-mail: [email protected]

Address: Kazım Dirik Mah. 233 sok.101 Evler No.1/A Kat.1 D.1 Bornova-İzmir

fatma kucuker imgOrdu, Turkey

Dr. Fatma Küçüker

1968 doğumluyum. 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 2005 yılında İstanbul Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları ihtisasımı tamamladım.

Göğüs hastalıkları uzmanı ve uyku apnesi ile özel olarak ilgilenen bir hekim olarak Buteyko Nefes Metodu dikkatimi çekti. Buteyko Nefes Türkiye ve Buteyko Clinic International işbirliği ile Şubat 2018’de Side-Antalya’da düzenlenen ve Patrick McKeown tarafından verilen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldum. BPI üyesiyim.

Uyku apnesi ile ilgili birçok sertifika programına katıldım. 2008 yılında Türkiye’de Devlet Hastaneleri arasında ilk akredite uyku merkezi unvanını alan ‘Uyku Laboratuarı’nı kurdum.

Göğüs Hastalıkları polikliniği yaparken son yıllarda alerjik hastalıkların artışı dikkatimi çekmeye başladı ve alternatif yöntemleri araştırmaya başladım. İlk olarak Biorezonans tedavisi eğitimi aldım. Sağlık Bakanlığı sertifikasyon programlarına katılarak 2015-2016 tarihlerinde akupunktur, mezoterapi, ozon, kupa(hacamat) eğitimlerini tamamladım.

Yıllardır hayalim olan Tamamlayıcı Tıp Hekimliğini özel muayenehanemde gerçekleştirmek üzere devletteki görevimden ayrılarak 2017 Mart ayında kendi özel kliniğimi açtım.

E-mail: : [email protected]

Tel: 0090 546 794 10 66

Website: www.dogalyasamklinigi.com

Adres: Durugöl mah. 1068.Sok. Uzaykent Sitesi 11/A  Altınordu /ORDU

SEVIM YILDIRIM photoTrabzon, Turkey

Dt. Sevim Yildirim

05.07.1971 tarihinde Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde doğdum. İlkokul eğitimimi Almanya Gelsenkirchen’de tamamladıktan sonra, ortaokul ve liseyi Trabzon Beşikdüzü Atatürk Lisesi’nde okudum. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1994 yılı mezunuyum.

Buteyko Nefes Türkiye ve Buteyko Clinic International işbirligi ile Şubat 2018’de Side-Antalya’da düzenlenen ve Patrick McKeown tarafından verilen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldum. BPI üyesiyim.

1995 yılından bu yana Trabzon Beşikdüzü’de özel muayenehanemde serbest diş hekimi olarak çalışıyorum.

Yaklaşık 20 yıl klasik diş hekimliği yaptıktan sonra ortodonti ilgimi çekmeye başladı ve bununla ilgili birçok eğitime katıldım. Ortodonti ile ilgili eğitim alırken Fonksiyonel Çene Ortopedisi ile tanıştım ve hayran kaldım.

Türkiye’de Prof.Dr.Patricia Valerio’dan Fonksiyonel Çene Ortopedisi ile ilgili bütün eğitimleri aldım. Fonksiyonel Çene Ortopedisinin duayeni Wilma Smoes’in ekolünü öğrendik. Daha sonra Lizbon’da bir yıl süren Fonksiyonel Çene Ortopedisi uzmanlık eğitimini tamamladım. Fonksiyonel Çene Ortopedisi, fonksiyon problemlerine (yanlış çiğneme, yanlış yutkunma, yanlış nefes alma vs. ) bağlı kraniyofasiyal bölgede oluşan anomalileri düzeltmek için çalışır ve aynı zamanda fonksiyonu düzeltmeyi de hedef alır. Hatta bu tedaviyle postürdeki düzelmeleri de görebiliyoruz. Benim bir diş hekimi olarak amacım, çocuk veya yetişkinin fonksiyonel anomalisini tedavi ederken aynı zamanda doğru nefes almayı da öğretmek.

Bunların yanında Buteyko Nefes Eğitmeni olarak panik atak, astım ve diğer sorunlardan sıkıntı çeken hastalarımın hayatlarına olumlu yönde dokunmaktan mutluluk duyuyorum.

E-mail: [email protected]

Tel: 0090 532 687 35 04

Ayca ozdem Kurt imgIstanbul, Turkey

Ayça Özdem Kurt

During her 22-year career, she had roles such as Brand Manager and Corporate Communications Manager. In 2019, she left corporate life and decided to develop her career on personal development subjects that she progressed throughout her career.

Ayça, mother of two children, is 45 years old. She attended her training certificate program by February 2019 at Antalya-Turkey which is organized by Buteyko Breathing Turkey and Buteyko Breathing Clinic International. She became Buteyko Breathing Instructor.

Ayça, who is also Transformational Breath Coach and Birth Coach, took Mindfulness based Stress Reduction (MBSR) and Meditation trainings, and continues to go on her own path by participating in various trainings and seminars.

Nowadays, she organizes trainings for corporate companies and groups.


22 senelik çalışma hayatında Marka Müdürü, Kurumsal İletişim Müdürü gibi görevleri oldu. 2019 sene başında Kurumsal hayattan ayrılarak, çalışma hayatı boyunca ilerlediği kişisel gelişim konuları üzerinde kariyerini geliştirmeye karar verdi.

İki çocuk annesi Ayça, 45 yaşındadır. Buteyko Nefes Türkiye ve Buteyko Clinic International işbirligi ile Şubat 2019’de Side-Antalya’da düzenlenen ve Patrick McKeown tarafından verilen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldu.

Farkındalık Tabanlı Stres Azaltma (MBSR – Mindfıulness) ve Meditasyon eğitimleri alan, Transformal Nefes Koçu ve Doğum Koçu olan Ayça, çeşitli eğitim ve seminerlere katılarak kendi yolunda yürümeye devam ediyor.

Kurumsal firmalara ve gruplara eğitimler düzenlemektedir.

Tel: 0532 7002772
Web: www.farkindanefes.com
Instagram: farkindanefes

Burcu Kose imgIstanbul, Turkey

Burcu Köse

She has worked in various positions of Supply Chain in Turkey’s leading companies as an industrial engineer since 2000. She was introduced to astrology and breathing therapies as a result of her special interest in psychology and personal development.

By pursuing the fascinating effect of breath, spreading from birth moment to a life journey, she received many trainings on both fields for more than 10 years. Parallel to her current corporate responsibilities, she also provides individual and group trainings/consultancy as an ISAR CAP astrologer and breathing instructor/therapist.

In her breathing journey, following the trainings of Transformational Breath, Multidimensional Breath, Biointegrative Breathing (approved by Gedik University), she finally completed the certification program organized with the cooperation of Funda Aşkınoğlu and Patrick McKeown in 2021 and became a Buteyko Breathing Instructor.

With the spirit of a lifetime student, she still continues to attend new trainings and to improve herself.


Endüstri mühendisi olarak 2000 yılında giriş yaptığı çalışma hayatında, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde Tedarik Zincirinin farklı pozisyonlarında görev aldı. Psikoloji ve kişisel gelişim konularına duyduğu özel ilgi sonucu astroloji ve nefes terapileri ile tanıştı.

Nefesin doğum anından bir yaşam yolculuğuna yayılan büyüleyici etkisine kapılarak, her iki alanda da 10 yılı aşkın süre eğitimler aldı. Halen sürdürdüğü kurumsal yaşantısına paralel, ISAR CAP astrolog ve nefes eğitmeni/terapisti olarak bireysel ve grup eğitimleri/danışmanlık vermektedir.

Nefes yolculuğunda sırasıyla, Transformal Nefes, Boyutsal Nefes, Biyointegratif Nefes (Gedik Üniversitesi onaylı) eğitimlerini takiben, 2021 yılında Funda Aşkınoğlu ve Patrick McKeown işbirligi ile düzenlenen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldu.

Tükenmeyen öğrencilik ruhu ile kendini geliştirmeye ve yeni eğitimler almaya devam ediyor.

Tel: 0546 5108595
Instagram: nefesindesaklisin

tijana krstovic imgDiyarbakır, Turkey

Fatma Dindaroğlu

Fatma Dindaroğlu, Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümünden 1994 yılında mezun oldu. Psikososyal Destek ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu eğitimlerini tamamladı. Dezavantajlı bireylerin aileleriyle, savaş ve deprem travması yaşamış yetişkin ve çocuklarla hem planlayıcı hem de uygulayıcı olarak uzun soluklu çalışmalar yürüttü.

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nden Eğitim Danışmalığı, Öğrenci Koçluğu ve Nefes Koçluğu eğitimleri alarak mesleki ve kişisel gelişimine devam etti. Danışanları ile yürüttüğü çalışmalar sırasında kişiye doğru solunum modeli kazandırmanın bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığa yaptığı güçlü etkiyi gözlemledi. Solunum bozuklukları ve doğru solunum modelleri hakkında yaptığı okuma ve araştırmalar sonrasında Buteyko Metodu ile tanıştı. 2021 yılında Funda Aşkınoğlu ve Patrick McKeown iş birligi ile düzenlenen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldu. 1974 doğumlu olan Fatma, evli ve biri kız biri erkek iki çocuk annesidir. Halen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir lisede Psikolojik Danışman olarak görev yapmaktadır.

E-mail: [email protected]
Instagram: nefesin_le
Tel: 05053520883

tutku hodaman resize imgIstanbul, Turkey

Tutku Hodaman

İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji mezunu olan Tutku Hodaman, 2021 yılında Funda Aşkınoğlu ve Patrick McKeown iş birliği ile düzenlenen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldu.

Tutku Hodaman ayrıca, yetişkin/çocuk yogası eğitmenlikleri, yetişkin/ çocuk nefes koçluk ve Mindfulness Farkındalık Temelli Stres Azaltma eğitimlerini almıştır.

Halen; kişilerin zihinsel, fiziksel, ruhsal ve duygusal farkındalıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak, nefeslerini düzenleyerek varlık potansiyellerini en üst noktada kullanabilmelerine rehberlik etmek için bireysel/grup ve kurumsal eğitimler vermektedir.

E-mail: [email protected]
Instagram: buteykonefes_tutku
Tel: 0533 327 70 37

Emine Asli Ulusoy Photo

Emine Aslı Ulusoy – Ankara, Turkey

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümü mezunudur. YÖK Dünya Bankası Endüstriyel  Eğitim Projesi Başkanlığı’nda Eğitim Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Spiritüel ve bilinçaltı konularına olan ilgisi nedeniyle “Neuro Format” eğitimi ile başlayan çalışmalarına,  Refik Korkmaz Bilinçaltı Dili ve Semboller eğitimi, Öze Nefes Akademi Nefes Koçluğu eğitimi ile devam etti. Nefese dair çalışmaların farklı çeşitlerini deneyimlemek adına Judith Karavitz’in yönetiminde Transformal Nefes çalışmalarına ve spiritüel nefes uygulamaları ile ünlü Dan Brule’nin nefes kamplarına katıldı. Dünyaya geliş amacımız ve görevlerimiz ile ilgili yaptığı araştırmalar ve sorgulamalar neticesinde, insanlarda bu konularla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla  Numeroloji çalışmalarına başladı. Sayılara ve titreşimsel etkilerine olan merakı, Dr. GRIGORI GRABOVOI Öğretilerinin eğitmeni olmasına ve bu konularda seminerler vererek kişilerin şifalanmasına aracılık etmesini sağladı. Ardından, EFT, Radyestezi, Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimleri aldı.            

 2021 yılında Funda Aşkınoğlu ve Patrick McKeown iş birliği ile düzenlenen sertifika eğitimini tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldu.

Kurucusu olduğu KOZMİK PRİZMA AKADEMİ’de bireysel danışmanlık ve koçluk yapmakta, birçok konuda seminerler vermektedir.

www.emineasliulusoy.com.tr
E-mail : [email protected]
İnstagram : @eaulusoy
Telefon : +90 533 469 61 68

Eli̇f Teki̇n

Eli̇f Teki̇n Bozkurt – Ankara

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümü mezunudur. YÖK Dünya Bankası Endüstriyel  Eğitim Projesi Başkanlığı’nda Eğitim Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Evli, bir kız ve bir erkek çocuğu annesi.

1989 yılında çalışmaya başladığı Sağlık Bakanlığı Genel İdari Hizmetler Sınıfında iş yaşamına devam ederken 2012 yılında ‘Nefes’ ile tanıştı ve Nefes’in hayatının anlamını değiştirmesiyle Profesyonel Nefes Koçluğu Eğitimleri aldı ve yaşamını, insanın potansiyeline ve farkındalığına adamaya karar vererek 26,5 yıllık kamudaki hizmetini 2016 yılında emekli olarak sonlandırdı.

2017 yılında kurduğu İlk Nefes Yaşam Merkezi’nde Nefes Koçu, Nefes Eğitmeni, Yaşam Koçu, NLP Trainer, The Work Uygulayıcısı, Human Design Analisti, Mucizeler Kursu Öğreticisi ve Buteyko Nefes Eğitmeni olarak çalışmaya devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler: Halkla İlişkiler Ön Lisans, Psikoloji Lisans, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencisi, Nefes Koçluğu Eğitmenliği, Yaşam Koçluğu Eğitmenliği, Human Design Analistliği, Human Design Dizaynı Yaşama, Human Design ABC, Mucizeler Kursu Öğretici Rehberi, Landmark Forum, Landmark Advance, NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, NLP Trainer, Access Bars, The Work, Eğitimsel Kapnografi Nefes Mekaniği ile Solunum Kimyasının Hizalanması Workshop- Better Physiology Faculty, USA, Sessizlik Meditasyonu Eğitmenliği, Breathwork Eğitimi (Henz Gerd ), Breathwork Eğitimi (Jim Morningstar), Advayta Yoga Eğitmenliği, Buteyko Nefes Eğitmenliği, Meditasyon Koçluğu Eğitmenliği, Biyoenerji Eğitmenliği, Kuantum Eğitmenliği, Egiticinin Eğitimi, Hipnoterapi ve Hipnoz Eğitmenliği, EFT Teknikleri Eğitmenliği, Bilinçaltı Sembol Dili Eğitmenliği, Regresyon Terapisi Eğitmenliği.

Hiç bitmeyen öğrenme aşkı ile yeni eğitimler alarak kendisini güncellemeye devam ediyor.

E-mail : [email protected]
İnstagram : @ilknefesyasammerkezi
Telefon : +90 505 661 46 35
Website: www.ilknefesyasammerkezi.com

Muge Ozturk Müge Seyhan Öztürk – Ankara

Fransa Rennes II Üniversitesi Audiovisual Studies ardından Galatasaray Üniversitesi Medya ve İletişim Çalışmaları yüksek lisansını tamamlayan Müge Öztürk, uzun yıllar medya üretim endüstrisinde koordinatör, yazar, senarist ve editör olarak çalıştı.

Pranayama Nefes Eğitmenliği ve Meditasyon Eğitmenliğinin (RYS 300 +) ardından 2023 yılında Patrick McKeown’ın Buteyko metodu eğitime katılarak Buteyko Nefes Terapisti oldu.

2018 yılından bu yana yürüttüğü danışmanlığa Ankara Güven Hastanesi’nin Çayyolu’nda yer alan Sağlıklı Yaşam Kampüsü’nde bağımsız olarak devam etmekte, hem yüz yüze hem de online birebir ve grup dersleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca birçok firmaya kurumsal eğitimler veren Müge Öztürk bu çalışmalarını da ülke çapında yüz yüze veya online eğitimler şeklinde devam ettirmektedir.

Hem yetişkin hem de çocuklarla çalışan Müge Öztürk, kaygı bozukluğu, depresyon, astım, Koah, alerjenlere bağlı nefes problemleri ve uyku problemleri alanlarında çalışmaktadır.

 

Lale YılmazLale Yılmaz – Istanbul

I completed my 23-year professional career in corporate companies in the field of Accounting and Financial Management. I am a graduate of Istanbul University in Healthcare Management and Conley University in Behavioral Sciences.

I continue my work in Mindfulness-Based Yoga Teaching, Mindfulness and Compassion Training, Breathwork, Meditation, and Education Coaching both online and face-to-face. I organize individual and group sessions, workshops, and special themed camps. I became a Buteyko Breathing Instructor by completing the certification training organized by Buteyko Clinic Turkey in Istanbul in June 2023 with curiosity and pleasure.

As the co-founder of the Ayurveda Institute, I continue my work under the umbrella of Ayurveda. It creates a unique excitement to see the contributions of combining the Buteyko method with Ayurveda to holistic health.

As Ayurveda Institute, I would like to mention that you can reach “MyoTape” Turkey from the addresses below.

As a married mother of two daughters, I live in Budapest from September to June and in Istanbul from July to August.

I hope to meet everyone seeking a balanced life on this path…


23 yıllık profesyonel iş yaşantımı, kurumsal şirketlerde Muhasebe ve Finansal Yönetim göreviyle tamamladım.

İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Conley Universitesi Davranış Bilimleri mezunuyum.

Mindfulness Temelli Yoga Eğitmenliği, Mindfulness ve Şefkat Eğitmenliği, Nefes, Meditasyon ve Eğitim Koçluğu çalışmalarına online ve yüz yüze olarak devam ediyorum.

Bireysel ve grup çalışmaları, atölyeler, özel temalı kamplar düzenliyorum.

Buteyko Clinic Türkiye tarafından Haziran 2023 tarihinde İstanbul’da düzenlenen sertifika eğitimini, merakla ve keyifle tamamlayarak Buteyko Nefes Eğitmeni oldum.

Ayurveda Enstitü’nün kurucu ortağı olarak çalışmalarıma Ayurveda çatısı altında devam etmekteyim.

Özellikle Buteyko metodunu Ayurveda ile birleştirmenin bütünsel sağlığa katkılarını görmek ayrı bir heyecan yaratıyor.

Ayurveda Enstitü olarak “MyoTape” Türkiye için aşağıdaki adreslerden ulaşabileceğinizi belirtmek isterim.

Evli ve 2 kız çocuğu annesi olarak Eylül- Haziran ayları arasında Budapeşte’de Temmuz- Ağustos aylarında İstanbul’da yaşamaktayım.

Yolu dengeli bir yaşamdan geçmek isteyen herkesle karşılaşmayı diliyorum…

Tel : + 90 533 651 3862 (Wapp mesaj ve arama)
: + 36 30 116 7892 (Budapeşte)

Web : www.ayurvedaenstitu.com
Web : www.myotape.net

Email : [email protected]
Instagram : @ayurveda_enstitu

Linkedin : ayurvedaenstitu
YouTube : ayurvedaenstitu

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop